Dla biznesu

Usługi dla małych i średnich firm

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorcom, szukającym pomocy w profesjonalnej obsłudze IT swojej firmy, od 2005 roku kierujemy nasze usługi do klientów biznesowych. Interesujące nas nowe technologie oraz nowoczesne rozwiązania w dziedzinie informatyki sprawiły, że dziś możemy zaoferować wszystkim naszym klientom kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Zajmujemy się zarówno wykonywaniem audytu legalności oprogramowania, budowaniem sieci teleinformatycznych, jak i prowadzeniem pełnej administracji i obsługi wdrożonych rozwiązań w Państwa firmie.

Kto może skorzystać z naszej oferty?

Usługi dla biznesu oferujemy małym i średnim przedsiębiorcom dowolnej branży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz specjalistycznej wiedzy bez problemu wykonamy profesjonalną sieć IT, zajmiemy się regularną obsługą czy wykonamy audyt legalności oprogramowania zarówno dla firm transportowych, deweloperskich, spedycyjnych, handlowych czy produkcyjnych, jak i biur rachunkowych, hoteli, gastronomii, drukarni, stacji obsługi pojazdów, warsztatów samochodowych i wielu innych.

Gdzie wykonujemy audyty legalności oprogramowania?

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do małych i średnich firm znajdujących się na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego. Z naszej kompleksowej obsługi IT, w tym także z wykonania audytu legalności oprogramowania skorzystali klienci z takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Kowale, Żukowo, Rumia, Reda, Wejherowo, Kartuzy, Tczew, Puck oraz Władysławowo. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego świadczyliśmy również profesjonalną pomoc firmom z takich miejscowości jak Nidzica, Iława, Olszyn, Olsztynek, Brodnica, Ciechanów, Ostróda czy Mława.

W razie możliwości, z naszych usług mogą Państwo skorzystać także zdalnie – w celu uzyskania szczegółów dotyczącego audytu legalności oprogramowania zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerami telefonów: 535 117 117 lub 58 743 55 55 oraz adresem mailowym biuro@netservice.com.pl.

Audyt legalności oprogramowania

Audyt legalności oprogramowania to proces pozwalający określić, jakie oprogramowanie znajduje się w posiadaniu firmy, w jaki sposób zostało nabyte oraz zainstalowane na firmowych stacjach roboczych i serwerach. Dzięki audytowi można zdobyć i usystematyzować cenną wiedzę na temat aplikacji zainstalowanych na firmowych komputerach oraz wykryć programy nielegalne, bądź bezpośrednio niezwiązane z wykonywaną pracą.

Audyt stanowi jednocześnie przygotowanie do wprowadzenia polityki zarządzania oprogramowaniem oraz przeniesienia odpowiedzialności za zainstalowane oprogramowanie z zarządu firmy na użytkowników komputerów, czyli pracowników firmy.

Audyt legalności oprogramowania – korzyści:

 • uzyskanie potwierdzenia działania zgodnego z prawem;
 • uzyskanie listy programów bez odpowiedniej licencji;
 • kontrola rodzaju przechowywanych danych przez pracowników;
 • optymalizacja kosztów ponoszonych na zakup oprogramowania;
 • uzyskanie listy danych i aplikacji do usunięcia (nie związane z wykonywaną pracą);
 • ochrona i efektywne zarządzanie zasobami firmy.

Audyt legalności oprogramowania – etapy audytu:

 1. Gromadzenie wstępnych informacji – ankiety z pracownikami, skanowanie stacji roboczych i serwerów.
 2. Porównanie liczby zainstalowanych programów z liczbą posiadanych licencji.
 3. Badanie praktyk organizacyjnych, w tym procedur związanych z nielegalnym i nieoficjalnym oprogramowaniem.
 4. Badanie poprawności procedur zarządzania oprogramowaniem i procesów monitorowania licencji.
 5. Identyfikacja ryzyka.
 6. Analiza przechowywania i konfiguracji oprogramowania.
 7. Raport końcowy z przeprowadzonego audytu.

Skontaktuj się z nami


Pogotowie komputerowe

 • Usługi wykonywane u Państwa w domu
 • Darmowy dojazd
 • Szanuj swój czas - nie trać go w korkach
 • Gwarancja na każdą naprawę
Sprawdź